#9 spotkanie Serverless Wrocław


#9 spotkanie Serverless Wrocław
Serdecznie zapraszamy wszystkich na dziewiąte spotkanie Serverless Wrocław, które odbędzie się 9 marca 2020 w Pubie Wędrówki!

Będziemy gościć 2 prelegentów, którzy wygłoszą następujace prezentacje:

Custom runtime czyli jak napisać własny i po co?

Custom runtime pojawił się w usłudze AWS Lambda pod koniec 2018 roku i otworzył zupełnie nowe możliwości budowania rozwiązań FaaS. Zbiega się to w czasie z dynamicznym rozwojem GraalVM w świecie Javy. Podczas prezentacji opowiem o tym jak łatwo możemy zaimplementować w Javie własny runtime dla naszych funkcji Lambda i używając pluginu native-image skompilować nasz kod do natywnej binarki. Dzięki połączeniu tych dwóch rozwiązań możemy znacząco zminimalizować narzut Javowego runtime i pozbyć się cold startów.

Radosław Józefowicz - Zawodowo w branży IT od 9 lat. Zaczynał w korporacjach, a aktualnie zajmuje się tworzeniem aplikacji medycznych i IoT opartych na chmurze AWS dla zagranicznych startupów. Głównie tworzy rozwiązania backendowe w Javie, choć ostatnimi czasy regularnie popełnia frontendy w Reakcie. Wierzy w polyglot persistence i programming.

Hybrydowe rozwiązania serverless integrujące się z systemami legacy

Case study realnego rozwiązania stworzonego zgodnie z architekturą serverless w chmurze AWS integrującego się z tradycyjnym systemem serwerowym napisanym w Springu (Java) korzystającym z bazy danych MySQL.
Rozwiązanie w bardzo krótkim czasie dostarczyło realną wartość biznesową i uwolniło pracowników od ręcznych działań naprawczych.
W prezentacji zostanie przedstawiona architektura rozwiązania, zostaną omówione podjęte decyzje na poziomie technicznym. Przejdziemy również przez wykorzystane w rozwiązaniu dobre praktyki servereless.

Paweł Zubkiewicz - Od ponad 14 lat profesjonalnie tworzy oprogramowanie, przeszedł przez różne role w cyklu SDLC: programisty Java, analityka biznesowego, architekta. Obecnie pracuje jako AWS Cloud Architect i zarządza kilkoma kontami AWS zawierającym tysiące bądź dziesiątki tysięcy zasobów każde.
Od 2016 roku pasjonuje się Serverless. Aktywnie buduje i wspiera polską społeczność wokół tego obszaru tworząc Serverless Polska, organizując Serverless Wrocław meetup oraz występując na różnych konferencjach gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

PODSUMOWANIE:

KIEDY: 9 marca 2020 od 18:30

GDZIE: Pub Wędrówki, Podwale 37, Wrocław

REJESTRACJA: https://www.meetup.com/pl-PL/Serverless-Wroclaw/events/268772813/
Cześć

Nazywam się Paweł Zubkiewicz i cieszę się, że tu jesteś!
Od ponad 14 lat profesjonalnie tworzę oprogramowanie, a od 2016 roku pasjonuje się Serverless.
Tą stronę stworzyłem z myślą o Tobie i o nas wszystkich, którzy uważają, że trend serverless trwale zmieni sposób tworzenia oprogramowania.
Więcej o tej stronie...

Kategorie

Pobierz bezpłatny PDF

Poradnik 12 Rzeczy o Serverless

Wybrane artykuły