Podcasty Serverless


AWS Lambda
Podcasty to świetna forma przekazywania wiedzy. Oczywiście nie zastąpi tutoriali i wideo kursów ale umożliwia być na bieżąco z tym co się dzieje w świecie serverless. Szczególnie, że dzieje się dużo i głównie za oceanem lub morzem (UK). Z racji swojej formy, podcasty, skupiają się na trochę bardziej abstrakcyjnych kwestiach niż sam kod i dzięki temu, są niezmiernie przydatne dla osób, które przeszły już przez pierwsze hello world oraz pierwsze wdrożenie na produkcji.

Często omawiają projektowanie architektury, wybór usług, wzorce i antywzorce projektowe.

Na chwilę obecną nie ma polskich podcastów poruszających tematykę serverless (przynajmniej ja nie słyszałem o takich, jeśli Ty taki znasz to daj mi znać). Dlatego w zestawieniu będą same anglojęzyczne.

Forrest Brazeal

Jest twórcą firmowego podcasta “Think FaaS” firmy Trek10 - ale nie przejmuj się, nie ma tam żadnego marketingu. Podcast jest bardzo zwięzły, przeważnie trwa nie dłużej niż 10 minut i porusza wszelkie tematy związane z serverless. Istnieje on najdłużej ze wszystkich, dlatego znajdziesz w nim najwięcej odcinków.
https://www.trek10.com/blog/

Corey Quinn

“Screaming in the Cloud with Corey Quinn” to podcast prawie że rozrywkowy 😃 Corey ma ogromne poczucie humoru, które objawia się w postaci mnóstwa sarkastycznych komentarzy, na przykład nie zostawia suchej nitki na przydługich nazwach serwisów AWS. Ten podcast nie zamyka się tylko w serverless ale z racji świetnego stylu autora oraz jego wiedzy (na co dzień doradza firmom jak zmniejszyć koszty chmury) warto go słuchać. Uwaga, zalecana znajomość angielskiego ponadpodstawowa.
https://www.screaminginthecloud.com/

Jeremy Daly

“Serverless Chats” To najnowszy podcast w zestawieniu, natomiast jego autor jest osobą powszechnie rozpoznawalną w świecie serverless. Pomimo tego, że autor dopiero zaczyna w przestrzeni audio to jestem pewien, że podcast Jeremego będzie tak dobry jak jego blog i okaże się hitem.
https://www.serverlesschats.com/

Oczywiście, aby było wygodnie polecam słuchać podcastów w jakiejś, do tego dedykowanej, aplikacji. Ja używam Google Podcasts i szczerze mówiąc uwielbiam tę aplikację, dzięki niej przekonałem się do podcastów w ogóle 🙂