#6 spotkanie Serverless Wrocław


#6 spotkanie Serverless Wrocław
Serdecznie zapraszamy wszystkich na szóste spotkanie Serverless Wrocław, które odbędzie się 4 czerwca 2019 w klubie Proza!

Będziemy gościć 2 prelegentów. Jak możecie domyślić się z opisu, druga prezentacja poprowadzona zostanie w języku angielskim!

Prezentacja 1: AWS low-level API w praktyce

Podczas tej krótkiej prezentacji przejdziemy przez niskopoziomowe API umożliwiające komunikację z usługami AWS. Porozmawiamy o tym jak używając czystej Javy napisać funkcję Lambda ważącą kilkadziesiąt kilobajtów komunikującą się z innymi usługami AWS bez użycia oficjalnego SDK. Skupimy się też na:

  • podpisywaniu requestów używając Signature Version 4
  • analizie problemów podczas implementacji
  • jak pominięcie oficjalnego SDK wpływa na performance i ogranicza cold starty

Radosław Józefowicz - Zawodowo w branży IT od 8 lat. Zaczynał w korporacjach, a aktualnie zajmuje się tworzeniem aplikacji medycznych i IoT opartych na chmurze AWS dla zagranicznych startupów. Głównie tworzy rozwiązania backendowe w Javie, choć ostatnimi czasy regularnie popełnia frontendy w Reakcie. Wierzy w polyglot persistence i programming.

Prezentacja 2:️ Our journey from ApiGateway to Application Load Balancer.

ApiGateway is a default (and until recently only) option to build HTTP API using serverless in AWS. But it’s not cheap despite having a lot of functions. But now we have a choice - Application Load Balancer not long ago started to support lambdas as targets. I want to tell you about our switching from one to another, what we achieved and what difficulties we’ve found.

Sergii Shekhovtsov - Zaczynał programować w C++, ale od dwóch lat pracuje w Opera Software jak DevOps.

PODSUMOWANIE:

KIEDY: 4 czerwca 2019 od 18:30,

GDZIE: Klub Proza, Przejście Garncarskie 2, Wrocław

REJESTRACJA: https://www.meetup.com/pl-PL/Serverless-Wroclaw/events/261287282/Cześć

Nazywam się Paweł Zubkiewicz i cieszę się, że tu jesteś!
Od ponad 13 lat profesjonalnie tworzę oprogramowanie, a od 2016 roku pasjonuje się Serverless.
Tą stronę stworzyłem z myślą o Tobie i o nas wszystkich, którzy uważają, że trend serverless trwale zmieni sposób tworzenia oprogramowania.
Więcej o tej stronie...

Kategorie

Pobierz bezpłatny PDF

Poradnik 12 Rzeczy o Serverless

Wybrane artykuły