Blog

Analiza, wizualizacja, wgląd w dane! Czyli BI w Chmurze!

Zbieranie danych to jedno, ale jak właściwie uzyskać wgląd w to co one niosą? Jak szybko je wizualizować? Jak korzystać z uczenia maszynowego i języka naturalnego, aby uzyskać głębszy wgląd w dane. Amazon QuickSight to szybka, oparta na chmurze usługa typu BI, która odpowiada na te potrzeby.


Czytaj dalej >

[Meetup] AWS User Group KRK & Schibsted #50

W imieniu krakowskiej grupy użytkowników AWS zapraszamy na wirtualny meetup 29 października 2020 o 18:00.


Czytaj dalej >

Data lake i analityka predykcyjna dla eCommerce w AWS

Webinar pokazuje możliwości wykorzystania Date Lake w eCommerce jako źródła danych dla usług wyższego rzędu opartych o uczenie maszynowe w celu sugerowanie klientom lepiej dobranych produktów.


Czytaj dalej >

Studium przypadku realnego wdrożenia Data Lake

Analiza wdrożenia architektury Date Lake w dużej firmie odzieżowej.


Czytaj dalej >

ServerlessDays Warsaw 2020

Serverless Days to kultowa, globalna konferencja, która odbywa się w wielu miastach na świecie. Wreszcie zawitała i do Warszawy. Tym razem, z racji pandemii w formie wirtualnej.


Czytaj dalej >

Jak podłączyć dysk EFS do funkcji Lambda?

Jak podłączyć dysk EFS do funkcji Lambda? Tutorial, z którego dowiesz się jak krok po kroku podłączyć EFS do funkcji Lambda w Serverless Framework.


Czytaj dalej >

💧 7 problemów na drodze przyszłego eksperta od analizy danych w AWS i jak je pokonać

Osią webinaru jest 7 najpopularniejszych problemów na drodze osoby, która chce się zajmować tematem analizy danych w chmurze AWS. W czasie webinaru na żywo, ​​​​​​​pomożemy Ci znaleźć rozwiązania, dzięki którym wkroczysz na drogę do eksperta analizy danych w AWS! 🧐


Czytaj dalej >

Dlaczego Twój biznes potrzebuje Data Lake?

Firmy wykorzystujące rozwiązania klasy Data Lake z sukcesem wyciągają wnioski z prowadzenia biznesu i osiągają znacznie lepsze wyniki niż ich konkurencja (szczegóły w artykule). Poznaj realne przykłady zastosowań Data Lake i dowiedz się w jaki sposób skutecznie analizować dane w chmurze.


Czytaj dalej >

Co to jest Data Lake? Definicja

Co to jest Data Lake? Definicja. Data lake to (centralne) repozytorium, które przechowuje ustrukturyzowane i nieustrukturyzowane dane w dowolnej skali. Bezpośrednio na tych danych uruchamiasz różne rodzaje analiz.


Czytaj dalej >

Jak używać sekretów w AWS korzystając z AWS-SDK i Middy?

Jak używać sekretów w AWS korzystając z AWS SDK i Middy? Praktyczne metody pobierania sekretów do funkcji Lambda z usług SSM Parameter Store oraz Secrets Manager.


Czytaj dalej >