
Dołącz do nas na kolejne Spotkanie Grupy Użytkowników AWS, pizza i napoje są wliczone w cenę, a wydarzenie jest darmowe!
🟢 Gdzie i kiedy?
🍺 Sii Wrocław / West4 Business Hub, Na Ostatnim Groszu 3, Wrocław
Agenda
➡️ 18:00 - Wstęp od organizatorów Grupy Użytkowników AWS Wrocław
🧑💻 18:15 - Lekcja z Bliskiego Wschodu: Multi-AZ to nie jest plan na wojnę - Wojtek Szczepucha
🍻 19:00 - Networking & Pizza
🧑💻 19:15 - YAMLologia stosowana — niech devi grają kartami, które ty rozdajesz - Jakub Dzieszkowski
🍻 20:15 - Networking
➡️ [PL] Lekcja z Bliskiego Wschodu: Multi-AZ to nie jest plan na wojnę
Drony uderzyły w data center AWS. Usługi padły. Internet się zdziwił. Nie powinien.
Na tej sesji rozłożymy na czynniki pierwsze to, co Bliski Wschód pokazał boleśnie i konkretnie: granice odpowiedzialności AWS, różnicę między Multi-AZ a Multi-Region i co możesz zrobić, zanim następnym razem coś trafi w fizyczną infrastrukturę.
🎤 Wojtek Szczepucha
Od lat porusza się w świecie AWS — od architektury przez bezpieczeństwo, po tłumaczenie trudnych tematów na ludzki język. Prowadzi http://poznajaws.pl i kanał YT @livinginacloud, gdzie po polsku i bez owijania w bawełę pisze o tym, co w chmurze działa — i dlaczego czasem nie działa. Wierzy, że najlepsze lekcje z chmury przychodzą wtedy, gdy coś się posypie. Najlepiej nie u Ciebie.
➡️ [PL] YAMLologia stosowana — niech devi grają kartami, które ty rozdajesz
Opowieść o zarządzaniu konfiguracją, platform engineeringu w wersji lite i nieoczywistych wyzwaniach przy jego wdrażaniu. Będzie o międzymordziach ludzkich, o żalach, których nie da się scommitować, i o tym, jak wdrożenie ArgoCD w federacji rozproszonych repozytoriów wpłynęło na stan psychosomatyczny całego zespołu. Nacisk na storytelling — nie na slajdy z architekturą.
🎤 Jakub Dzieszkowski
Miłośnik platform engineeringu i produktowego podejścia do infrastruktury, z obsesyjnym naciskiem na UX (nie mylić z UI) wewnętrznych narzędzi. Sympatyk AWS, choć ma na koncie kilka skoków w bok z GCP — bez wyrzutów sumienia. Aktualnie engineering manager zespołu platformowego, bo zauważył, że ludzie są ciekawsi niż technologia.
PODSUMOWANIE:
KIEDY: 21.04.2026, godzina 18:00
GDZIE: Sii Wrocław / West4 Business Hub, Na Ostatnim Groszu 3, Wrocław
REJESTRACJA: https://aws.wroclaw.pl/events/314071247/
Pamiętaj, nasz hashtag na LinkedIn to #awsugwro - użyj go gdy będziesz pisać o naszych spotkaniach.