• CloudPouch NEW!
  • Akademia
  • Blog
  • O stronie
  • Home

Jak przygotować się do wyjazdu na re:Invent w Las Vegas? ✈️


Jak przygotować się do wyjazdu na re:Invent w Las Vegas?
Po pierwsze, jeśli będziesz na re:Invent to moje gratulacje! To jest niezapomniane przeżycie i na pewno będziesz zachwycony. Ja wciąż jestem podekscytowany na samą myśl o wyjeździe, choć ten będzie już moim trzecim. Nie mogę się doczekać kiedy znów będę w Las Vegas!

re:Invent to wspaniała, aż czterodniowa konferencja, która powala swoim rozmachem i czasem może przytłoczyć. Dlatego warto się do niej dobrze przygotować.

Zebrałem tutaj dla Ciebie kilkanaście porad. Część z nich jest oczywista i powszechnie znana od lat, ale nawet jeśli o nich już słyszałeś to przeczytaj wszystkie do końca, gdyż niektóre są unikalne i wypracowane na mojej własnej skórze. 🙂

01. Buty

O tym akurat wszyscy mówią od dawna i jest to porada numer jeden, do której trzeba się zastosować. Dwadzieścia tysięcy kroków dziennie na re:Invent to nie jest jakiś specjalny wyczyn. Codziennie, przez cztery dni. Dlatego weź wygodne buty do chodzenia. Ja tym razem biorę dwie pary. Polecam lekkie, przewiewne, sportowe do biegania po asfalcie.

Las Vegas leży na pustyni

Prawda objawiona, ale większość z nas nie ma do czynienia z takim klimatem na co dzień. Do tego zimą. Dlatego warto zaopatrzeć się w przybory, które ułatwią nam funkcjonowanie w takich warunkach.

02. Kosmetyki na suche powietrze

Kremy (w tym do twarzy); Pomadka do ust; Krople do oczu / sztuczne łzy - dla mnie to zestaw podstawowy. Te rzeczy mogą Ci się przydać jeszcze w samolocie szczególnie na kilkunastogodzinnych lotach, dlatego warto zapakować je w bagaż podręczny.

Też słyszałem, że ludzie biorą ze sobą nawilżacz powietrza lub proszą o pokój hotelowy w taki wyposażony, aby przeciwdziałać suchemu powietrzu.

03. Coś na gardło (+lekarstwa)

Na re:Invent spotkasz tysiące osób i pewnie będziesz rozmawiać z setkami. Nadmierna ilość gadania u mnie powoduje ból gardła. Aby mu zaradzić warto wziąć coś na gardło. U mnie sprawdzają się cukierki Strepsils.

Dodatkowo w podróży zawsze warto pamiętać, aby zabrać sprawdzone lekarstwa np. na przeziębienie, do których mamy zaufanie. Dzięki czemu w razie potrzeby nie będzie potrzeby szukania CVS i domyślania się, które amerykańskie leki są odpowiednikami tych, które byś kupił w swoim kraju.

04. Ubranie na re:Play

Czwartkowa impreza odbywa się na świeżym powietrzu oraz w ogromnych namiotach. W ubiegłym roku wiało dość mocno i było raczej zimno. Warto mieć ze sobą kurtkę i ciepłe buty.

To wszystko, co mi przychodzi do głowy związane z pogodą i klimatem Las Vegas.

05. Gniazdka w USA / Adapter / Przedłużacz

To raczej oczywista rzecz, ale warto przypomnieć. W USA są inne gniazdka elektryczne dlatego będziesz potrzebować przejściówkę. Zwykle używamy tylko ładowarek do telefonów i laptopów, więc nie trzeba żadnego konwertera.

Dodatkowo ja zawsze, gdy mam miejsce w bagażu, biorę ze sobą zwykły przedłużacz. Po pierwsze w połączeniu z jednym adapterem daje mi dużo polskich gniazdek. A po drugie, jeśli w pokoju nie ma gniazdka przy stoliku nocnym to dzięki przedłużaczowi, ładujący się telefon będę miał zawsze przy łóżku.

W temacie gniazdek jest jeszcze jeden life-hack. Jeśli używasz produktów Apple to możesz dokupić inną końcówkę do swojej ładowarki. Ja tak zrobiłem i kupiłem końcówki na amerykańskie gniazdka (po lewej na zdjęciu).

Różne adaptery do ładowarki Apple

Można też kupić uniwersalną ładowarkę do telefonów i laptopa od razu z adapterami np. Baseus GaN5 65W (nie posiadam takiej, więc to nie jest polecenie).

06. Przewody USB-A

Czasem w hotelach gniazdka przy łóżku mają wyjście USB. Zawsze jest to USB-A. To samo tyczy się paneli multimedialnych w samolocie. Zatem nawet jeśli od dawna używasz tylko USB-C, warto mieć przewód USB-A do USB-C (lub lighting jeśli używasz iPhona), aby móc podładować swój telefon.

07. Powerbank

Ja robię mnóstwo zdjęć slajdów w czasie prezentacji, dlatego mój telefon szybko się rozładowuje. Z tego powodu zabieram ze sobą swój sprawdzony powerbank. Na konferencji są stacje ładowania i na pewno firmy będą rozdawały powerbanki jako gadżety, ale moim zdaniem, lepiej mieć własny.

08. Internet w telefonie w USA

Wszędzie na re:Invent jest Wi-Fi. Bywają z nim problemy, ale osobiście uważam, że można przeżyć bez internetu w telefonie z sieci GSM.

Można tylko po co? 😉

Ja już od wielu wyjazdów zagranicznych używam kart eSIM. Działają one tylko z iPhonami i Samsungami (tymi droższymi). Jest to rozwiązanie czysto software’owe dzięki, któremu nie trzeba kupować fizycznej karty SIM np. na lotnisku. No i też nie trzeba mieć telefonu, który obsługuje dual-sim.

Gorąco polecam aplikację / usługę Airalo. Używałem już ich w USA, Kanadzie, Czarnogórze, Meksyku i Belize. Zakładając konto z tego linku, Ty i ja otrzymamy po 3 dolary do wykorzystania na zakup kart eSIM.

Parę dni przed wylotem kupuję eSIMa i konfiguruję go w telefonie jeszcze w domu. Po wylądowaniu w kraju docelowym karta eSIM łączy się do swojej sieci i dopiero od tego momentu staje się aktywna. Czasem pierwsze logowanie do sieci trwa nawet 20 minut, ale zwykle mam już internet jeszcze zanim wyjdę z samolotu.

09. Puste miejsce w walizce

Na ostatni re:Invent poleciałem z walizką w połowie pustą. Zebrałem tyle swag‘u, że ledwo udało mi się ją dopiąć. Jeśli lubisz tanie koszulki, skarpetki i nalepki to zostaw wolne miejsce w swoim bagażu, aby móc zabrać zdobyte rzeczy do domu. 🎁

Zebrany SWAG 2022

10. On-line check-in w hotelu

Jak możesz, zrób on-line check-in w swoim hotelu. To znacznie skróci czas na recepcji.

11. Rzeczy zbędne

Nie wszystko musisz zabrac ze sobą, część rzeczy otrzymasz na miejscu.

  • Butelka na wodę. Każdy uczestnik dostaje takową w standardowej paczce gadżetów, dlatego uważam, że nie ma większego sensu targać takiej ze sobą z domu.
  • Od lat AWS daje też każdemu bluzę z kapturem (hoodie), więc możesz zabrać o jedną mniej z domu.

Co robić w Las Vegas po godzinach?

re:Invent to wielkie święto chmury, ale warto też zejść na ziemię i trochę pozwiedzać. Poniżej kilka propozycji od mnie.

12. Wielki Kanion i Tama Hoovera

Odwiedzając Las Vegas, warto poświęcić czas na wizytę w Wielkim Kanionie i Tamie Hoovera, które stanowią niezapomniane atrakcje w pobliżu miasta.

Wielki Kanion to jedno z najbardziej imponujących dzieł natury na świecie, który zachwyca swoją ogromną głębokością i majestatycznymi formacjami skalnymi. To miejsce, które dostarcza niezapomnianych wrażeń związanych z naturą, ciszą i spokojem, będącym odskocznią od zgiełku Las Vegas.

Tama Hoovera, zlokalizowana nad rzeką Kolorado, również stanowi imponujący obiekt, będący nie tylko ważnym elementem infrastruktury, ale również punktem turystycznym. Spacer po moście wznoszącym się nad tamą pozwala podziwiać przepiękne widoki na rzekę Kolorado i okoliczne krajobrazy. Ponadto, tama jest miejscem związanych z historią i inżynierią, co sprawia, że wizyta tam staje się edukacyjnym doświadczeniem.

Największe wrażenie robi podziwianie Wielkiego Kanionu i Tamy Hoovera z helikoptera. To wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie, które dodaje jeszcze więcej majestatu tym już imponującym miejscom. Helikopterowy lot nad Wielkim Kanionem umożliwia podziwianie olśniewających widoków z perspektywy powietrznej, ukazując w pełni monumentalność kanionu i jego różnorodne formacje skalne. Widok na otaczające krajobrazy i imponujące dzieło natury zapiera dech w piersiach. Podobnie, lot nad Tamą Hoovera oferuje niezwykłą szansę zobaczenia tej monumentalnej budowli.

Ja wybrałem się na lot w 2019. Bilet kupiłem w jednym z kiosków na The Strip. Jego cena była raczej niska jak na tak wspaniałe widoki. Gorąco polecam, bo to jedno z najlepszych miejsc na lot helikopterem na świecie.

13. The Strip

Spacer po “The Strip” - czyli głównej ulicy w Las Vegas to niezapomniane doświadczenie, które pozwala poczuć puls miasta grzechu, hazardu i rozrywki. Majestatyczne hotele i kasyna prezentują swoje imponujące fasady, zachęcające do odkrywania wnętrz pełnych luksusu i przepychu. Przechadzając się po tej ikonicznej ulicy, można podziwiać fascynujące widowiska świetlne i fontanny, które tworzą spektakularne show szczególnie po zachodzie słońca.

14. The Sphere

To jest najnowsza atrakcja w Las Vegas. Największa na świece kopuła będąca jednocześnie ogromnym wyświetlaczem od wewnątrz i z zewnatrz. Jest o po prostu sala widowiskowa, która dzięki swojej multimedialnej strukturze może dostarczy niezapomnianych przeżyć.

15. Old Las Vegas (Fremont Street Experience)

Nie jest to najwspanialsze miejsce na świecie, ale warto je odwiedzić i wyrobić sobie własne zdanie. Dla mnie trochę przaśne, ale nie żałuję, że tam pojechałem.

16. Imprezy towarzyszące

W czasie re:Invent odbywa się wiele imprez towarzyszących sponsorowanych przez vendorów. Zwykle to dobry pomysł na darmowego drinka i przekąskę. Czasem to dobra okazja, aby osobiście spotkać kogoś kogo znamy z internetów. Ja tak w 2019 roku poznałem założycieli A Cloud Guru - fajna sprawa bo z ich kursów zacząłem się uczyć chmury dawno temu.

Listę imprez znajdziesz na stronie https://conferenceparties.com/reinvent2023/

Podsumowanie

To już wszystkie dobre rady jakie mam dla Ciebie. Mam nadzieję, że okażą się pomocne i pomogą Ci w spędzeniu najlepszego tygodnia w Las Vegas! 😃

Jeśli Twoim zdaniem czegoś brakuje na tej liście dodaj proszę komentarz, aby inni też mogli skorzystać z Twojej wiedzy i doświadczeń.
Cześć

Nazywam się Paweł Zubkiewicz i cieszę się, że tu jesteś!
Od ponad 18 lat profesjonalnie tworzę oprogramowanie, a od 2016 roku pasjonuje się Serverless.
Tą stronę stworzyłem z myślą o Tobie i o nas wszystkich, którzy uważają, że trend serverless trwale zmieni sposób tworzenia oprogramowania.
Więcej o tej stronie...

Kategorie

Pobierz bezpłatny PDF

Poradnik 12 Rzeczy o Serverless

Wybrane artykuły