AWS User Group PL - meetup #08 - ONLINE


AWS User Group PL online

Zapraszamy na kolejne spotkanie AWS User Group PL ONLINE, które odbędzie się 26 stycznia 2021 o godzinie 18:00.

Tym razem możecie liczyć na dwie prelekcje:

1. Historia pewnego konta, czyli jak przenieść produkcję z zerowym downtimem

Podczas prezentacji opowiemy historię tego, jak migrujemy produkcyjne serwisy między kontami AWS, tak by nasi klienci nie doświadczyli przerw w dostępności produktów. Pokażemy, jak przejść z jednego konta zawierającego wszystko do zaplanowanej wcześniej struktury AWS Organizations. Przejdziemy przez wybrane serwisy, wskażemy na co uważać, czego nie robić i o czym pamiętać przy migracji. Przemycimy również garść wskazówek o tym jak sprawnie pracować z wieloma kontami jednocześnie.

2. The Honest Review of Amazon SageMaker

Amazon SageMaker wygląda na pierwszy rzut oka na niesamowitą usługę. Typowy kombajn, który kusi łatwością wykorzystania i szerokimi możliwościami integracji. Jednak ta bardziej sceptyczna część z Was wie, że nie ma róży bez ognia. I to prawda - gdzie zatem jest haczyk? 🎣

Właśnie o tym porozmawiamy w prezentacji! Moim celem jest przedstawienie tej usługi bez zbędnego marketingowego lukru na praktycznych przykładach z realnych projektów. Wszystko przygotowane tak, aby jednocześnie uniknąć słynnego stwierdzenia: to zależy. Dokładnie, ale od czego? I to o tym sobie podyskutujemy.

Agenda

  1. Wstęp, powitanie
  2. Michał Górski, Mateusz Boś - Historia pewnego konta, czyli jak przenieść produkcję z zerowym downtimem
  3. Q&A
  4. Wojciech Gawroński - The Honest Review of Amazon SageMaker
  5. Q&A
  6. Konkurs z nagrodami 💰☁️💰

O prelegentach:

Michał Górski

Człowiek renesansu: programista, DevOps, architekt, rekruter - w zależności od potrzeby. W codziennej pracy zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań problemów biznesowych z wykorzystaniem chmury AWS i podejścia serverless. Obecnie zarządza technologią jako Cloud Architect w nowoczesnym Northmill Banku. Dodatkowo w wolnym czasie współprowadzi bloga rozchmurzeni.pl.

Mateusz Boś

Programista, który wierzy w rozwiązania dobrane do przedstawionego problemu. Fan technologii chmurowych, który twierdzi, że większość problemów biznesu szybciej, łatwiej i przyjemniej jest rozwiązać w chmurze. Pracował w projektach in-house oraz outsourcingowych, zdobywając zupełnie inne spojrzenia na to, jak rozwija się projekty. Obecnie pracuje w Northmill Bank, gdzie tworzy i usprawnia platformę usług finansowych. Po godzinach współtworzy bloga rozchmurzeni.pl.

Wojciech Gawroński

Generalista - programista, architekt chmurowy, AWS Maniac (https://awsmaniac.com) oraz CEO w firmie Pattern Match (https://pattern-match.com). Certyfikowany ekspert AWS oraz AWS Community Builder, orędownik podejścia Serverless oraz kultury DevOps. Aktywny trener i prelegent, współtwórca inicjatywy NatywnaChmura.pl. Mól książkowy i posiadacz idealnego work-life balance, bo dla niego praca == życie. 😉

PODSUMOWANIE:

KIEDY: wtorek, 26 stycznia 2021, 18:00 do 20:30 CET

GDZIE: online

REJESTRACJA: https://www.meetup.com/pl-PL/AWSUGPL/events/275460103/